Afirmacja jest techniką, dzięki której możesz zmienić sposób postrzeganie siebie i otaczającego Cię świata.

Wiadomo ,że energia podąża za uwagą co sprawia, że przyciągamy do siebie wszystko to, na czym się koncentrujemy.

Są to zdarzenia pozytywne ale również negatywne. Wszystko czemu poświęcamy swoją uwagę ma później odzwierciedlenie w naszym życiu. Na to o czym myślimy mamy wpływ oczywiście tylko i wyłącznie my sami, jednak istnieją w naszej podświadomości zapisane schematy, sposoby odbierania rzeczywistości, na które nie mieliśmy wpływu , gdyż wynikają one z naszego wychowania, otoczenia i wszystkich uwarunkowań od dzieciństwa, kiedy to chłonęliśmy jak gąbka te sposoby myślenia, które nie należą do nas, są wyuczone i zakodowane w podświadomości i nie zawsze nam sprzyjają.

Jak odkodować rzeczywistość

Tu z pomocą przychodzi afirmacja z łaciny afirmatio- potwierdzenie. To wyrażenie zgody, uznanie czegoś za fakt, prawdę. 

Afirmacje to specjalnie skonstruowane zdania, które maja wpłynąć na naszą podświadomość i pomóc nam w zmianie naszych przekonań. Zadaniem afirmacji jest zmiana pojmowania nas samych, ludzi którzy nas otaczają i świata w którym żyjemy. Stosujemy je po to , by przyciągnąć do naszego życia to co pozytywne i dobre i to, co jest przeciwieństwem naszych ograniczających przekonań, przez które nasze życie jest pełne zmartwień, niepewności, trudności i smutków.

Jak pracować z afirmacjami

Najlepiej zastosować metodę małych kroków i stopniowo zmieniać swoje przekonania, ponieważ afirmując od razu coś, co zupełnie nie ma związku z rzeczywistością po kilku próbach będzie powodowało wewnętrzny opór i brak wiary w pozytywny efekt, a nawet frustracje. To co nasza podświadomość ocenia jako prawdziwe, staje się naszą rzeczywistością. Jeśli na przykład uważamy ,że duże pieniądze szczęścia nie dają, będzie trudno afirmować, że jest się szczęśliwym posiadaczem milionów, bo to kłuci się z naszym podświadomym programem. W podświadomości jest wiele takich programów.  Mają one za zadanie dbać o nasze bezpieczeństwo, jednak z czasem, pod wpływem naszego rozwoju, niektóre z nich przestają być aktualne. Posługując się afirmacjami , uczymy podświadomy umysł, nowych sposobów myślenia, korzystniejszych dla siebie. Praca ta wymaga systematyczności i trwa tak długo aż zaakceptujemy zmianę ,na tyle że powtarzana afirmacja będzie dla nas naturalna i zaczniemy wcielać ją w życie. 

 

Afirmacje to narzędzia, które mogą pomóc w osiągnięciu zamierzonego celu, mogą wpłynąć na poprawę samopoczucia, przełamać negatywne przekonania i wzmocnić wiarę we własne możliwości.

Afirmacje należy pisać, mówić na głos lub w myślach codziennie, a nawet kilka razy dziennie przez co najmniej 21 dni.

Wszystkie stwierdzenia powinny być pozytywne, sformułowane w czasie teraźniejszym. 

Treść afirmacji musi być zaakceptowana przez nas samych, w zgodzie z wewnętrznym stanem, po to by podświadomość przyjęła to za prawdę.

Jedna z moich ulubionych afirmacji, którą można stosować codziennie po przebudzeniu jest

"Dzień po dniu staje się lepszy pod każdym względem" dr E Coue

 

https://akupunkturaleczeniebolu.com

https://www.facebook.com/ZdrowyRelax2