Czym jest relaks? I dlaczego jest tak ważny?

 

     

 Twoje ciało fizyczne jest odzwierciedleniem Twojego istnienia.

Jest Twoją biblią, encyklopedią. Jest wehikułem , którym podążasz przez całe życie.

Twoje ciało jest jedynym domem jaki masz dla swojej duszy.

Jest historią Twojego życia. 

Wszystko, naprawdę wszystko czego doświadczyłeś jest zapisane w Twoim organiźmie i ma na niego ogromny wpływ.

Dlatego też konieczne jest respektowanie potrzeb Twojego ciała, dbanie o nie, utrzymywanie w dobrej formie i obdarzenie takim uczuciem, jakim darzy się najlepszego przyjaciela.

 

 

 Co daje relaks ?

Po pierwsze: umiejętność odprężenia się umożliwia zregenerowanie sił w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie w ciągu kilku minut!

   Czy to nie wspaniałe, że nasz organizm, kiedy nauczymy go jak relaksować się i zadbamy o to, tak szybko odzyskuje równowagę?

 

A czym jest ten stan?

Stan w ,którym czujesz się cudownie, kiedy twoje ciało jest rozluźnione, kiedy nie musisz robić nic. Stan w, którym możesz odczuć swój ciężar,kiedy słyszysz swój oddech i bicie serca, w którym jest tak przyjemnie ,że uśmiech sam pojawia się na twarzy.

 Okazuje się ,że nie ma jednego określenia na to czym jest relaks. Jest to zarówno stan, jak i czynność , w których dominuje odpoczynek, odprężenie, zwolnienie psychofizyczne.

To stan rozluźnienia mięśnie mający wywołać odprężenie psychiczne.

 

  To również, a może należało by napisać przede wszystkim proces dochodzenia narządów ludzkiego organizmu do równowagi, co oznacza (tajemnica druga) ,że tylko gdy jesteśmy zrelaksowani, nasz organizm może się regenerować. Inaczej mówiąc jest to sposób na utrzymanie naszych ciał i naszych umysłów w zdrowiu!

 

 I kolejna prawda, o której powinniśmy pamiętać zawsze:

Stan odprężenia, relaksu jest kluczem, umożliwia nam dostęp do nas samych, do naszego ciała,do naszych rezerw psychicznych i mentalnych.

   Stan ten wyzwala ogromne pokłady energii, jest przeciwieństwem stresu- głównego czynnika chorobotwórczego.

 

Powtarzając za L. Kulematyckim jest naturalną metodą antystresową, czyli świadomą, ukierunkowaną działalnością, której celem jest całkowite wyeliminowanie napięcia mięśniowego i obniżenie aktywności myślowej i emocjonalnej.

   Właściwa relaksacja rozpoczyna się gdy brak jest wszelkiej aktywności fizycznej, wtedy, gdy ciało uwolnione jest od napięć fizycznych. Kiedy mięśnie są całkowicie rozluźnione możliwe jest uspokojenie umysłu.

 

Można by stwierdzić ,że każdy wie czym jest relaks, prawda? To takie popularne mówimy: potrzebujesz relaksu, odpocznij, wyluzuj się. I tak jak nie ma jednego określenia tego stanu, tak różne są sposoby aby poczuć się dobrze. Kto szuka ten znajdzie sposób odpowiedni dla siebie,najlepszy dla swojego ciała. Wystarczy tylko uświadomić sobie sens takiego działania.