Kiedy robimy coś dla kogoś, poświęcamy czas innym ludziom, angażujemy się w ich sprawy, próbujemy rozwiązywać ich problemy, czy też pomagamy w inny sposób, te zachowania ogólnie uznawane są za normalne,

ludzkie, nawet kiedy te czynności, do których sami się zobowiązujemy wykonujemy kosztem swojego czasu, snu, posiłku, czy też ponad własne siły i tak jest to oceniane przez otoczenie i oczywiście nas samych jako pozytywne zachowanie. Jednak , kiedy mamy poświęcić czas sobie samym, nawet gdyby miało to być nic nie robienie, często mamy wyrzuty sumienia, od razu szukamy innego zajęcia, albo w ogóle nie znajdujemy czasu dla siebie. A przecież oprócz tych wszystkich zobowiązań wobec innych ludzi jest jeszcze ktoś, komu szczególnie należy się zainteresowanie. Tak , to Ty sam. Osoba ważniejsza od tego wszystkiego co kochasz i do czego czujesz się zobligowany.

Częścią rozwoju jest dbanie o swoje własne dobre samopoczucie i nie jest to objaw egoizmu.

Czas szybko mija, dużo się dzieje , dużo się zmienia. Coś się pojawia, coś znika. Ludzie przychodzą i odchodzą. Czasem pada deszcz, czasem świeci słońce. Najważniejsze aby czuć się dobrze, odczuwać radość, spełnienie, obfitość. Bez względu na obecność, czy nieobecność innych ludzi. Celem życia jest odczuwanie spełnienia. Spełnienie można odczuć tylko wtedy, gdy czujemy się dobrze. Bez wyrzutów i poczucia egoizmu naszym najważniejszym zadaniem jest zapewnienie sobie wszystkiego tego, co sprawia ,że mamy uśmiech na twarzy, że jesteśmy zrelaksowani, że robimy dla siebie wszystko to co dla innych, bo to nic złego. To jest zupełnie naturalne, aby zaspokajać swoje potrzeby. Tak samo jak zaspokajamy potrzeby innych ludzi, tak też dbajmy o swoje dobre samopoczucie. W stanie radości, spokoju, spełnienia mamy najlepsze pomysły. Jesteśmy w najlepszym kontakcie ze swoją duszą. Dostajemy szybko odpowiedzi na nasze pytania, dostajemy rozwiązania problemów. Wtedy jesteśmy najbardziej kreatywni. Kiedy dbamy o to, by dobrze się czuć na poziomie myśli  jesteśmy najbardziej sobą. Wtedy mamy siłę i energię do działania i na prawdę sprawiamy ,że dzieje się tak jak chcemy.

Dlatego też polecam relaks, który świetnie działa na dobre samopoczucie. Energia podąża za myślą. Dobre myśli powodują dobre stany. Podobne przyciąga podobne. Zrelaksowane ciało i umysł to podstawa dobrego samopoczucia i podstawa do wszystkiego, co chcemy osiągnąć i stworzyć.