Siła myśli.

 

Codzienność zaplątuje. Uwikłani w tu i teraz żyjemy tym, co robimy w danym momencie. Często zmęczeni taśmowym, monotonnym wykonywaniem tego, co trzeba teraz zrobić.

Pojawiają się pretensje wynikające z braku czasu,ze zmęczenia, bo trzeba tu i teraz robić setki rzeczy, potrzebnych komuś, niekoniecznie nam samym.

Kogo potrzeby zaspokajamy? Może swoje, a może zapełniamy swój czas i skupiamy uwagę na mało ważnych rzeczach, które nic nie wnoszą do życia, a wypełniają dzień po brzegi. Nie mówię o tym żeby nic nie robić, że to co robisz  teraz jest złe. Mówię o tym, by pamiętać ,że teraz to jedyny czas, kiedy możesz myśleć o tym co chcesz. I to właśnie znaczy to magiczne tu i teraz, powtarzane często.

Skupiaj teraz uwagę na tym czego pragniesz, aby każde następne teraz, czyli przyszłość była taka jak chcesz , jak to sobie wyobrażasz. Nie kiedyś , nie wiadomo kiedy, ale teraz. Samo się nie wymyśli, nie wykreuje. Działając schematycznie ograniczasz swoją przyszłość i swoje szczęście, bo zamykasz się w ramach tego co trzeba i możliwe tez ,że skupiasz uwagę na tym czego nie ma, czego ci brakuje. I oczywiście dostajesz w kółko to samo i jeszcze więcej tego czego nie chcesz. Myślę ,że większość ludzi chociaż raz tego doświadczyła, a może i nawet doświadcza ciągle.

Mogę spokojnie powiedzieć ,że w pewnym czasie mojego życia , byłam mistrzem w kreowaniu tego czego nie chcę. Wynikało to oczywiście z różnych rzeczy i z przebywania w pewnych miejscach, z pewnymi ludźmi i też z mojego własnego niedbalstwa o to , o czym właśnie myślę. Albo też o czym słucham , kiedy mówią do mnie inne osoby. Tak jakbym była zamroczona, jakby ktoś zasłonił mi oczy, a właściwie trzecie oko. Tak bardzo nisko można upaść. Nie dbałam też o oczyszczanie samej siebie, dopóki nie wyczerpałam się dosyć poważnie.

Na szczęście przychodzi taki dzień, kiedy doznajesz olśnienia i zaczynasz myśleć, w końcu o tym czego chcesz. O swojej przyszłości, o swoim przyszłym teraz. Takich olśnień też może być kilka i z, każdym kolejnym olśnieniem dowiadujemy się na nowo tego ,że myśli tworzą dzień.

Twórz , kształtuj, kreuj przyszłość pięknymi, czystymi , jasnymi myślami, słowami. Zastanów się czego chcesz i tam skupiaj swoją energię. Poczuj to całym sobą. Zobacz to piękno. Obserwuj, a zobaczysz,że myśli , emocje, słowa tworzą to co dzieje się teraz. Wszystko teraz zależy od Ciebie. Na szczęście zawsze jest wybór.