Odczuwanie radości to otwarta czakra serca.         

             

 

Czakra serca to centrum energetyczne, które zlokalizowane jest na wysokości klatki piersiowej, za sercem. Jeśli to centrum energetyczne działa prawidłowo, to wszystko co pojawia się w jego obszarze bardzo szybko wzrasta. Tego wzrostu nie są w stanie powstrzymać żadne przeszkody, gdyż znajduje się tam bardzo silna energia Wzrost ten jest nieprzewidywalny, sięga wszędzie i porusza wszystko. Tak jak bicie serca porusza w nas wszystkie procesy, wysyłając w każdy zakamarek naszego ciała krew z tlenem, tak na poziomie energetycznym czakra ta rozprowadza prane/energie po całym ciele. Czakra ta pobudza nasz zmysł dotyku, przez który dzięki skórze - naszej zewnętrznej powłoce kontaktujemy się z tym co na zewnątrz. Dzięki temu potrafimy otworzyć się na świat, a świat otwiera się na  nas, z taką samą siłą i intensywnością. Tak jak my dotykamy jego , tak on dotyka nas. Jak wewnątrz , tak i na zewnątrz.

Inaczej mówiąc otwarte serce jest wtedy, gdy cieszysz się. Gdy to co robisz sprawia ci radość. Dlatego też trzeba dobrze zastanowić się nad wyborami, jakich  dokonujesz każdego dnia. Czy jesteś pewien/pewna ,że naprawdę chcesz robić to co robisz ?Jeśli to co wybierasz nie jest zgodne z tym czego na prawdę chcesz, po prostu zamykasz swoje serce. Zamykając serce automatycznie zamykasz się na energie wszechświata, czy wyższą energie, energie boską. Nazwa nie ma znaczenia.Po prostu z zamkniętym sercem odcinamy sobie możliwości , które są nieograniczone. Tylko bycie sobą i bycie w zgodzie ze sobą daje możliwości do realizacji wszystkich pragnień. Wszechświat wspiera Cię w dążeniach i działaniach jeśli jesteś prawdziwy/prawdziwa. Żeby coś czego pragniesz zadziało się konieczne jest spełnienie tego warunku. Tylko w stanie radości mamy otwarty umysł i nieograniczone możliwości. Wtedy dzieje się to, co najlepsze dla każdego z nas. Smutek zamyka drogę do realizacji , bo koncentrujesz na nim całą energię. Co więcej, długotrwały stan smutku powoduje choroby, a smutek i choroba nie rezonują z marzeniami, które dają radość. Nasz system stworzony jest tak , by było mało czasu na radość. Dlatego sami musimy zadbać o to, by nie podcinano nam skrzydeł.

                                                                                                                               

Zawsze rób to co kochasz, to co sprawia, że czujesz się dobrze, że czujesz lekkość, uśmiechasz się, by czakra serca była otwarta, tak jak u dzieci.